Junior C gwarantuje sobie mistrzostwo
Junior C gwarantuje sobie mistrzostwo

Junior C naszej akademii oficjalnie mistrzem słupskiej ligi! Ostatnie wysokie porażki zespołu przyczyniły się do zagwarantowania sobie 1. miejsca dwie kolejki przed końcem rozgrywek ligowych. Gratulujemy zespołowi, a kibiców zapraszamy w sobotę na 11:00 na ostatni mecz ligowy podopiecznych Adama Zborowskiego, w którym zagrają z Piastem Człuchów. Po meczu oczywiście znajdzie się czas na celebrację ligowego sukcesu.

Wracając jednak do ostatnich ligowych spotkań czas na ich małe podsumowanie .Minione dwa tygodnie to trzy kolejki ligowe zespołu juniora C.

29. maja podopieczni Adama Zborowskiego podejmowali u siebie zespół Garbarni Kępice. Mecz od samego początku toczył się w przewadze naszego zespołu. Przewaga ta od 8. minuty meczu rozpoczęła festiwal bramek. Sama pierwsza połowa to spokojne prowadzenie 6:0 po bramkach Łukasza Sandaka, Kamila Stenki, Michała Pelowskiego, Dawida Cyrsona, Huberta Kąkola oraz Olafa Mudynia.

Po przerwie dużo się nie zmieniło. „Młode Wilki” nadal przeważały, lecz akcję prowadzone były w wolniejszym tempie. Nie oznacza to jednak, że bramek w tym spotkaniu zabrakło. Ich padło podczas drugiej połowy 5 dla naszego zespołu, a swoje nazwiska na listę strzelców dopisali po raz drugi Łukasz Sandak oraz Olaf Mudyń, dwie bramki dołożył Hubert Kąkol, a ostatnio dołożył Tomasz Hapka. Ostatnia bramka Tomka Hapki dała pewne rozluźnienie w grze zespołu, co wykorzystali goście strzelając bramkę honorową. Gol ten przypieczętował jednocześnie wynik całego spotkania.

- Chłopcy rozegrali bardzo dobre zawody. Mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji na podwyższenie wyniku, ale zabrakło trochę szczęścia i tego ostatniego strzału na bramkę. Na wyróżnienie zasługuje Hubert Kąkol, który swoją grą i trzema bramkami był w tym dniu najlepszym zawodnikiem – podsumował spotkanie trener Adam Zborowski.

MKS Bytovia Bytów 11:1 KS Garbarnia Kępice (8’ 50’ Ł. Sandak, 16’ K. Stenka, 25’ M. Pelowski, 27’ 43’ 48’ H. Kąkol, 36’ 44’ O. Mudyń, 38’ D. Cyrson, 69’ T. Hapka – 75’ W. Czapla)

Bytovia: O. Skoneczny, J. Misiura, M. Pelowski, H. Kąkol, O. Mudyń, A. Skorwider, D. Cyrson, K. Stenka, M. Wirkus, P. Borkowski, Ł. Sandak oraz A. Kolaszt, K. Zblewski, P. Król, J. Malski, N. Marquardt, M. Kotlicki, T. Hapka

 

W ostatni dzień maja miał zostać rozegrany zaległy mecz z KS Damnicą. Niestety zespół gości nie dotarł na mecz, przez co nasz zespół wygrał to spotkanie walkowerem. Zamiast spotkania została rozegrana gierka wewnętrzna.

MKS Bytovia Bytów 3:0 KS Damnica (walkower)

 

Natomiast w miniony weekend, 5 czerwca, zespół Adama Zborowskiego udał się do Brus, gdzie miał zmierzyć się z miejscowym zespołem Tęczy. Od samego początku zespół prowadził grę i nie pozwalał przeciwnikowi na zbyt dużo. Gospodarze nie nadążali za tempem gry, co skrzętnie wykorzystywały „Młode Wilki” grając niemalże bez przerwy na połowie rywala. Już w 5. minucie udało się przewagę udokumentować, kiedy to Dawid Cyrson z 16. metra płaskim strzałem pokonał bramkarza. Po bramce zespół szybko chciał podwyższyć prowadzenie, jednak przyszedł czas, kiedy celowniki nie były dobrze nastawione. W końcu udało się wycelować w bramkę w 23. Minucie, kiedy po podaniu Bartka Domarosa Michał Pelowski podwyższył prowadzenie. Trzecia bramka padła w 29. minucie, kiedy to dobre dośrodkowanie Kamila Stenką głową wykończył Patryk Borkowski. Mecz był rozgrywany przy upalnej pogodzie, co wpłynęło również grę. Tempo gry lekko się zmniejszyło, co wpłynęło również na to, że w do przerwy nie zobaczyliśmy więcej bramek.

Druga połowa to popis naszego zespołu. Panowanie nad spotkaniem przyniosło kolejne 6 bramek, a na listę strzelców wpisali się po raz kolejny Dawid Cyrson, Przemysław Król, Bartek Domaros oraz aż 3 razy Michał Pelowski kończąc spotkanie ostatecznie z 4 bramkami na swoim koncie.

- Chłopaki zagrali kapitalne spotkanie nie dając przeciwnikowi żadnej szansy na strzelenie bramki. Miło się patrzyło na grę swoich zawodników, którzy w 100% wypełnili założenia, które przed nimi postawiłem – podsumował spotkanie trener Adam Zborowski.

MLKS Tęcza Brusy 0:9 MKS Bytovia Bytów (5’ 42’ D. Cyrson, 23’ 57’ 75’ 78’ M. Pelowski, 29’ P. Borkowski, 64’ B. Domaros, 67’ P. Król)

Bytovia: O. Skoneczny, J. Misiura, M. Pelowski, H. Kąkol, O. Mudyń, S. Jereczek, D. Cyrson, K. Stenka, M. Wirkus, P. Borkowski, B. Domaros oraz A. Kolaszt, P. Król, N. Marquardt, A. Skorwider, M. Kotlicki, T. Hapka